Adója egy százalékának felajánlásával úgy segíthet, hogy Önnek semmibe sem kerül. Köszönjük, ha a Magyarországi Református Egyházon keresztül segít! Technikai szám: 0066
Személyi jövedelemadónk egy százalékát 2021-ben is felajánlhatjuk a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatának támogatására. Május 20. az idei határidő.
A református istentiszteletnek része az adakozás. Ha meg akarjuk érteni a lényegét, a Szentíráshoz kell fordulnunk. Sorozatunk második részében az adakozás biblikus módjáról és céljáról lesz szó, valamint Kálvin és Ravasz László adakozás-értelmezéséről.
A református istentiszteletnek része az adakozás. Sorozatunk első részében megnézzük, milyen kontextusban jelenik meg az adakozás, illetve milyen formái vannak az Ó- és Újszövetségben, s mi a viszonya a jótékonykodáshoz.
Az egyház és a közösség erejében hisz Fekete Áron. Négy gyermek boldog édesapja, aki esti mese helyett történeteket mesél nekik a Bibliából. Családjával a Balaton partján, Fonyódon él, foglalkozását tekintve halász.
Minden ember életében vannak mélységek és magasságok. A kérdés az, ki hogyan kezeli és éli meg ezeket. A Téglási Református Egyházközség tagja nem tudja elképzelni az életét hit nélkül.
A református gyülekezetek olyan közösségek, melyek nemcsak tagjaikat, hanem tágabb környezetüket is gazdagítják. Ehhez azonban sokak áldozatos önkéntes munkájára van szükség. Megnéztük, hogyan működik ez a nagymúltú sárospataki gyülekezetben.
A bajai Cédrus Református Egyesített Szociális Intézmény tanya-programja segítséget és otthont nyújt olyan hajléktalan férfiak számára, akik szeretnének dolgozni és elindulni az önállóság felé. A különleges tanya legrégebbi lakójánál, Jánosnál jártunk.
Egy tizenöt éves érettségi találkozójára készülő osztály adományaiból újult meg a Bethlen Gábor Református Gimnázium egyik tanterme. Az egykori hódmezővásárhelyi gimnazisták szerettek volna visszaadni valamit a iskolának abból, amit ők is kaptak az intézménytől.
A Debrecenben működő Immánuel Otthon immár huszonhat éve foglalkozik fogyatékos gyermekek nevelésével. Az intézmény munkatársai folyamatosan azon dolgoznak, hogy tanulóikat felkészítsék a „nagybetűs életre”.
A debreceni református Immánuel Otthon dolgozóinak legfontosabb célja, hogy fejlődést, tanulási lehetőséget és érzelmi biztonságot nyújtsanak fogyatékkal élő személyeknek. Ebben különleges segítséget is kapnak: a 9 éves Rácz Réka és a 13 éves Rácz Miklós minden délután ellátogatnak az otthonba, hogy együtt játszanak a bent tanulókkal.
A hívő reformátusok a 19. század közepétől kezdve jelentős szerepet játszanak a főváros lelki, szellemi és – nem utolsó sorban – szociális életében: a Bethesda-kórház erőterében 150 éve virágzik a hitből végzett szeretetszolgálat.
A Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza neurológiai osztályán hosszú időszakokat töltenek a betegek, ezért az ott dolgozó orvosok minden lehetséges módon segítik fejlődésüket. Az orvos-beteg kapcsolatról, az együtt töltött időről és a feladatokról Bodó Tímea gyerekneurológussal beszélgettünk.